Nádherný český dokument o Islandu uvidíte v sobotu na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Island objektivem Romana Pecha - Obrázek 16

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.55 Starověké objevy II (6)

Poznejte překvapivě vyspělé technologie dávných dob. První starověké počítací stroje, předchůdce robotů či dávné způsoby konstrukce zbraní… Britský dokumentární seriál (2006)

18.55 Biblické záhady II (2)

Zakládají se nejznámější biblické příběhy na pravdě, či nikoli? To se pokouší zjistit tým odborníků, složený z archeologů, geologů, biologů, seismologů a dalších znalců… Americký dokumentární seriál (2006)

Úchvatná říše zvířat

20.00 Ostrov na severu

Island je ostrov opředen mnoha bájnými pověstmi a neuvěřitelnou přírodou, která je zde ve velmi rozmanitém množství a druzích. Klimatické podmínky jsou zde různorodé a počasí je nestálé, to se dává za příčinu převážnému množství vulkánů a velkém převýšení, nadmořské výšky. Na Islandu, je ale také nepřeberné množství zvířecích druhů a zejména ptactva, které je zde zastoupeno v několika tisících druzích. Zdejší chloubou jsou ale mimo jiné, také jedny z nejkrásnějších vodopádů na světě, Island je zemí vodopádů. Místní pověsti a báje, jsou zdejší doménou a zdejší lidé, jsou na ně a celý ostrov, právem hrdi. Island, je ostrov na severu, kde je všechno, co jste kdy chtěli v přírodě najít…

Podívejte se na ochutnávku:

21:45 Terry Pratchett: Cesta za orangutany

Slavný britský spisovatel sci-fi románů Terry Pratchett se rozhodne ještě jednou v životě navštívit Indonésii. Poté, co mu byla diagnostikována Alzheimerova choroba, je rozhodnut navštívit Borneo a ve zdejší přírodní rezervaci, kterou roky podporuje, nalézt orangutany. Po příletu do Jakarty se pokusí se svým asistentem zjistit, zda se dá na zdejším černém trhu stále koupit živý orangutan.

Schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama