Na preventivní vyšetření je nutné dbát

Preventivní zdravotní prohlídky mohou zabránit v krajním případě zbytečné smrti. Přesto je řada lidí podceňuje.
OZP ZOOM

 (PR) Prevence by měla být zcela samozřejmou součástí zdravého životního stylu. Oborová zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům zcela zdarma celou škálu preventivních vyšetření typických civilizačních chorob. Nabídka vyšetření patří k nejširším v rámci České republiky, OZP navíc neustále sleduje kvalitu této poskytované péče.

A jaké zdravotně preventivní programy Oborová zdravotní pojišťovna nabízí?

STOP rakovině prsu:

Zachytí-li se zhoubný nádor prsu včas, existuje až 95% pravděpodobnost vyléčení. Proto OZP poskytuje svým klientkám vyšetření prsu na mamografu zcela zdarma. Mamograf může odhalit nádor i v době, kdy žena ještě nepociťuje žádné potíže.

STOP rakovině kůže:

Tento program je určen klientům OZP bez věkového omezení. Jedná se o screeningové vyšetření maligního melanomu, kterým lze diagnostikovat až 90 % všech maligních melanomů v počáteční fázi onemocnění. Vyšetření je klientům OZP zcela hrazeno.

STOP infarktu:

Ischemická choroba srdeční, cévní mozková příhoda a diabetes melitus jsou vůbec nejčastější příčinou pracovní neschopnosti i úmrtí. Vyšetření, která jsou pro klienty OZP zdarma, jsou nově rozšířena i pro klienty od 30 let věku.

STOP rakovině prostaty:

Rakovina prostaty patří u mužů mezi nejčastější. Včasné zjištění může zabránit metastázování do dalších orgánů. OZP proto nabízí klientům zcela zdarma vyšetření na tento druh karcinomu.

STOP osteoporóze:

Osteoporóza, která postihuje zejména seniory, se projevuje úbytkem kostní tkáně a vede k vyššímu riziku zlomenin. Svým klientům Oborová zdravotní pojišťovna nabízí zcela zdarma preventivní vyšetření, a tedy možnost předejít závažným budoucím komplikacím.

STOP rakovině ledvin a nádorům břišních orgánů:

Česká republika je na prvním místě v počtu výskytů nádorů ledvin. Oborová zdravotní pojišťovna poskytuje svým klientům od 50 let věku vyšetření břicha ultrazvukem zdarma.

Více informací naleznete na http://www.ozp.cz/benefity/zdravotne-preventivni-programy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama