Mýtus o Atlantidě: existovala záhadná civilizace? Večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Mýtus o Atlantidě

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.55 Utajená pravda (1)

Atlantida. Nové pátrání po ztracené civilizaci začíná pouhých 80 km od pobřeží Ameriky. Potápěčská expedice hledá nové důkazy o záhadě, která dráždí naši představivost více než dva tisíce let. Na Bahamách leží osm set metrů od Bimini pod hladinou Atlantského oceánu záhadné útvary. Potápěči, kteří věří v Atlantidu, spekulují, že může jít o starověký přístav, nebo dokonce o ruiny ztraceného chrámu. Najdou bloky pečlivě otesaných kamenů. Podle potápěčů byly sestaveny inteligentními lidmi za určitým účelem.

18.55 Je to možné? I (8)

Dokument se věnuje paranormálním detektivům, tedy jasnovidcům, kteří pomáhají policii. V červenci 1976 zabil masový vrah šest lidí. Stále se ho nedařilo dopadnout. Byla povolána jasnovidka, která sdělila vyšetřovatelům několik informací, které se při dopadení potvrdily. Konkrétně to, že bude vrah zatčen díky pokutě za parkování. Dále je připomenut příběh policejního jasnovidce pastora Phila Jordana, který pomohl v roce 1975 najít pohřešovaného pětiletého chlapce. Při kempování se na procházce k jezeru vzdálil a ztratil. Několikahodinové hledání bylo marné, rodiče zavolali policisty. Ani ti neuspěli, došla řada na Phila. Nejprve objevil chlapcovu stopu a později i hocha. Trvalo mu to pouhou hodinu, přitom pátrání běželo již dvanáct hodin. Pro mnohé je to jasný důkaz jeho schopností.


Úžasné oceány

20.00 Rybí život (5+6)

Oceány pokrývají třetinu planety. Budeme pozorovat, jak se různé živočišné druhy v tomto prostoru pohybují. Medúzy patří mezi nejstarší podmořské tvory a vznášejí se. Lilijice bývají často považovány za rostliny, ale jsou to živočichové. Jejich plavání se spíše podobá letu. Hvězdice a ježci se přesunují pomocí trubkovitých končetin. Plži se pohybují podobně jako ti suchozemští a ploštěnci je napodobují. Některé druhy ale jezdí stopem. Patří mezi ně sasanky, které se přichytí na tělo kraba poustevníčka. Krab je korýš, takže již používá končetiny. Stejně jako mořské želvy, které kvůli kladení vajec mnohdy urazí stovky a stovky kilometrů. Olihně a sépie se zase pohybují vlněním jemného ploutevního lemu, který obklopuje jejich tělo. Chobotnice se přesouvají pomocí chapadel s přísavkami. Ryby jsou na tom docela jinak, pomáhá jim ocasní ploutev…

21.00 Operace Ledovec (1)

Zrození ledovce. Do Grónska míří početná britsko-kanadská výprava, která má jasný cíl – ledovec Store. Je jedním z nejrychlejších ledovců na Zemi a neobvykle často se z něj uvolňují obrovské plovoucí kry… Britský dokumentární seriál (2012)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama