Mysteriózní organizace Odessa: nejpřísněji střežené tajemství nacistů na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Hitler dohlíží

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také čtvrtky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.50 Bouřlivá Země (3)

Poslední vědecké výzkumy potvrzují, že před necelými čtyřmi miliardami let zasáhla náš Měsíc velká meteorická bouře. Tato událost vyvrhla část hornin z měsíčního povrchu do vesmíru. Kdyby se podobná událost opakovala a zasáhla Zemi, byl by to náš konec… Americko-britský dokumentární seriál (2007)

19.00 Klepání na nebeskou bránu

V roce 1961 vyslal Sovětský svaz do vesmíru prvního kosmonauta. Co této události předcházelo, už tolik známé není. Poznejte sovětské průkopníky kosmických cest… Americký dokument (2011)

Zaostřeno na války

20.00 Hitlerovy děti (1)

Ve 30. letech minulého století vznikla v Německu polovojenská organizace Hitlerjugend, která začala provádět masový nábor dětí. Nacisté se snažili vychovat novou generaci, která bude stoprocentně oddaná Hitlerovi a jeho straně… Německý dokument (2000)

21.00 SS: Tajuplná Odessa

Dodnes pořádá srazy veteránů SS, po skončení druhé světové války úspěšně pomáhala nacistickým zločincům – především pohlavárům SS – v útěku do ciziny, zejména do zemí Latinské Ameriky. Za vůdce organizace Odessa je považován Otto Skorzeny, který uprchl z denacifikačního tábora do bavorských hor a organizoval dodávání falešných dokumentů pro nacisty. Ti pak prchali přes Alpy a Brixen do Itálie, později do Španělska. V Římě se jim nejednou dostávalo vydatné pomoci ze strany kněží, například neblaze proslulého biskupa Aloise Hudala. A to není zdaleka vše. I v samotném Německu se ovšem na druhé straně objevilo několik lovců esesáků…

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama