Mořští kovbojové. Opravdové dobrodružství v pátek na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Mořští kovbojové: Zlato v sítích
Mořští kovbojové: Zlato v sítích

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku II (4)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 11. září: Legendární příšery (3)

Vietnamský divoch! V různých částech světa se čas od času objeví zpráva o tajemném tvorovi, o němž není v učebnicích ani zmínka. Tým pěti vědců si vybírá různé tajemné legendy a vydává se objasnit, zda by tyto bájné příšery opravdu mohly existovat… Kanadský dokumentární seriál (2010)


Úžasné oceány

20.00 Cesta do ráje žraloků

Dvanáct vědců se vydává na jedinečnou výpravu na palubě lodi, která je současně plovoucí laboratoří. V týmu hrají prim přední odborníci na korálové útesy. Jejich aktuální úkol: Prozkoumat propletenec vztahů na jednom z posledních nedotčených korálových útesů na planetě. V tomto úžasném ekosystému, který se před námi otevře, samozřejmě nechybí žraloci, kteří jsou citlivým a spolehlivým indikátorem zdravého prostředí.


21.00 Mořští kovbojové: Zlato v sítích

Každé jaro se sjíždějí do malebného městečka Sitka na Aljašce nejlepší rybáři s jediným cílem: Ulovit co nejvíce sleďů. Během následujících dnů mají možnost nalovit ryby v hodnotě osmi milionů dolarů. Povolenka stojí 300 000 dolarů, je to ale dobrá investice. Pokud jste úspěšní... Ryby v hodnotě několika set dolarů lze vylovit během třiceti minut, výsledek ovšem nikdy není zaručen. Zatímco některým lodím se zadaří, jiné odjedou s prázdnou. Obří hejno sleďů se pomalu blíží do úžiny Sitka, moře je plné lachtanů, kosatek i jiných predátorů, kteří si na sledích pochutnávají… Brzy začne divoká lovecká sezona i pro rybáře.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama