Modrá planeta: nejlepší dokument o mořích dnes na ZOOMu

Protože jsou oceány tak daleko a jsou pro nás tak exotické, milujeme je. Jen málokdo z nás má ale možnost poznat jejich podivné obyvatele na vlastní oči.
Běluha, portrét

Také dnes večer budeme pokračovat v premiérách se seriály o mořích, oceánech a jejich barvitých, nebezpečných i děsivých obyvatelích. Překvapivá zjištění čekají na lidstvo nejen v hlubokém vesmíru, ale i v hlubinách mořských. Stále jich mnoho zbývá – vždyť oceány pokrývají 71 % naší planety a probádat jsme jich zatím dokázali jen 5 %! Vydejte se na vizuálně úchvatnou výpravu a poznejte oceány jako nikdy dříve.

Navštívíte hlubiny, budete se bát o životy filmařských štábů i roztomilých barevných rybek. Potkáte žraločí obry, agresivní medúzy, ale hlavně – provázet vás bude Bob Ballard. Nejslavnější znalec oceánů a současně objevitel vraku Titaniku...

Hezký večer s prémiovými dokumenty na Prima ZOOM!

Do hlubin oceánů s Bobem Ballardem (4)

Tip dramaturga: Modrá planeta je první seriál, který tak obsáhle vypráví o historii světových oceánů. Neobyčejné obrazy ze skrytého podmořského života ve své hrozivé přitažlivosti odhalují jedny z nejlépe ukrytých tajemství. Vstupte do světa podmanivé krásy a objevte nové druhy mořských živočichů, prohlédněte si dosud nespatřená místa a buďte svědky příběhů a zápasů o přežití, jaké kamerou dosud nebyly zachyceny. Dokument ověnčený cenami, mj. dvě ceny BAFTA a nominace na dvě ceny Emmy, fantastické záběry. Pavel Němec

Oceánografa a geologa Roberta Ballarda, který objevil i Titanic, mořské hlubiny fascinují. Zkoumá ta nejnedostupnější místa a objevuje nová tajemství… Tento díl se bude věnovat podmořským sopkám. Americký dokument (2012)

Modrá planeta (3)

Vydejte se do málo probádaných podmořských hlubin v různých zeměpisných pásech, kde žijí podivní živočichové v mnohdy extrémních podmínkách. Korálové útesy, ledový oceán nebo moře mírného pásu odkryjí svá tajemství… Britský dokument (2001)

Lovci žraloků (Shark Men) (11/11)
Velkého bílého žraloka známe z filmů jako lidožravého dravce. Tým dobrodruhů nám ale odhalí jeho skutečnou tvář... Americký dokumentární seriál (2009).

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky – tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

FOTO: NOAA

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama