Minecraft se stane testovacím hřištěm pro umělé inteligence!

Společnost Microsoft, která teprve nedávnou koupila hru Minecraft, s ní má velké plány….
Minecraft už nebude jen pro děti! Vývojáři sáhli k velkým úpravám
Minecraft už nebude jen pro děti! Vývojáři sáhli k velkým úpravám

Minecraft nabízí světu možnosti, které se dají využit mnohem lépe než jen obyčejným hraním si. Microsoft, jemuž hra patří, oznámil, že začne toto herní prostředí využívat k testování nových systémů umělé inteligence….

Stane se to v průběhu léta: tým Microsoftu, který pracuje na Cambridgi, totiž vyvinul pod Minecraftem nový systém nazvaný AIX. Podle jeho autorů jde o ideální hřiště pro mladé umělé inteligence. Toto „virtuální pískoviště“ bude plně využívat všech možností, jež hra nabízí.

Platforma AIX bude volně dostupná pro kohokoliv, měla by sloužit zájmům celého lidstva – tedy je-li v zájmu lidstva, aby se rozvíjely umělé inteligence… V čem jejich vývoji právě Minecraft může pomoci?

Notorický hráč...

Mladí Češi jsou deformovaní. Ničí je hlavně počítačové hry a pornografie, tvrdí psycholog

 

Vědci se například už řadu let pokoušejí naučit umělé inteligence navigovat ve virtuálním prostředí; to se nyní týká zejména prostředí s 3D terénem, jako je třeba šplhání na hory. V rozmanitém prostředí Minecraftu, které se dá navíc precizně monitorovat, mají umělé inteligence více možností testovat své limit než v uzavřených laboratořích.

„UI zpočátku o svém prostředí nic neví. Netuší ani, co bude jejím úkolem; musí se tohle všechno naučit. Vědci by chtěli umělé inteligence učit, co znamenají pojmy, odměňovat je za úspěchy a trestat za selhání – podobně jako hra jedná s lidskými hráči," konstatuje tisková zpráva....

To je DOOM

Lékaři objevili zbraň proti depresi: počítačové hry!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama