Microsoft chce vydělávat na marihuaně! V čem spočívá jeho plán?

Marihuana táhne už i velké korporace...
Marihuana a Windows

Čím dál větší počet amerických států legalizuje marihuanu – a další po tom volají. Nápad je to rozhodně odvážný, jsou s ním však spojené také mnohé komplikace. A Microsoft by je rád pomohl vyřešit!

Největší komplikací je sledovat a monitorovat prodeje marihuany a dávat pozor na to, aby vše odpovídalo normám, regulacím a předpisům. Přece jen, marihuana je pořád jen droga, která může mít u některých jedinců vedlejší následky – a je nutno o jejím prodeji a cirkulaci mezi lidmi vědět co nejvíce.

A v tom by mohl a současně chtěl pomoci Microsoft. Ve spojení se start-upem KIND Financial navrhnou systém, který bude monitorovat, jak vypadá produkce a obchod s legální marihuanou ve Spojených státech.

V současné době je prodej marihuany při rekreační účely legální ve státech Aljaška, Colorado, Washington, Oregon a District of Columbia. Pro lékařské účely je marihuana povolená ve výrazně více amerických státech.

Jak může Microsoft pomoci?

KIND provozuje aplikaci pojmenovanou „Seed to Sale“, která pomáhá sledovat pohyb marihuany doslova od semínka až po joint. A Microsoftu se tato myšlenka líbí natolik, že povolil, aby tato poměrně náročná aplikace běžela na firemním cloudovém počítači Azure Government.

Microsoft tvrdí, že tuto činnost provozuje především proto, aby zlepšil svět, ale všichni víme, jak geniální čich na peníze má jeho zakladatel Bill Gates. Zvětšující se trh s legální marihuanou rozhodně nabízí příležitost vydělat…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama