Mezi tajuplné hrošíky se vydáte v sobotu na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Tajuplný hrošík
Tajuplný hrošík

Můžete se těšit na premiérové dokumenty z bloků nazvaných Úchvatná říše zvířat a Odkaz dávných civilizací. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

 

Úchvatná říše zvířat

20:00 David Attenborough: Vzestup zvířat (1)

Z moří do oblaků Mezi nejúspěšnější tvory naší planety patří obratlovci, kteří díky mnoha evolučním změnám ovládli oceány, pevninu i oblohu. Důkazy o evolučním vývoji obratlovců lze nalézt jak ve zkamenělinách, tak u žijících tvorů... Britský dokument (2013)

21.05 Tajuplný hrošík

Hrošík liberijský je jedním z nejtajuplnějších zvířat naší planety. Ve volné přírodě ho spatřilo jen málo lidí a téměř nic se o něm neví. Je to obojživelník a předpokládá se, že samotář. Většinu dne asi tráví ponořený ve vodě a aktivní je v noci. Hrošík je ohroženým druhem… Britský dokument (2014)

Odkaz dávných civilizací

22.05 Austrálie: Po stopách předků (1)

Mnoho lidí si myslí, že Austrálie je velmi mladý kontinent, kde se toho moc nedělo, ale opak je pravdou. Poznejte její pradávnou historii… Francouzsko-australský dokument (2013)

23.05 Jak zemřel Tutanchamon (1/2)

Objev hrobky faraona Tutanchamona v roce 1922 byl převratnou událostí v dějinách archeologie. Teprve až dnes nejmodernější technika a vědecké metody umožňují nalézt odpovědi na otázky týkající se příčin jeho smrti a osudu jeho těla...

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

    
     
     
     
     
     
     
     
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama