Magický Madagaskar – navštivte se ZOOMem nejhezčí místo planety!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Malí chameleonci

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Zrozeni k zabíjení? I (2)

Brutální sérioví vrazi jsou mnohdy pro psychology a vyšetřovatele záhadou. Co je dohnalo k ohavným zločinům? Nebo se jako zabijáci už narodili? Britský dokumentární seriál (2005)

18.55 MacIntyre: Nejdrsnější města světa (4)

Slavný investigativní reportér Donal MacIntyre zasvětí diváky do nebezpečí číhajících v podsvětí měst, která patří k turisticky nejnavštěvovanějším na světě. V Paříži hrozí rasové nepokoje, v Istanbulu se obchoduje s drogami, v Mexico City dochází k únosům. A jaké nebezpečí se skrývá v Praze?


Blok Fascinující příroda

20.00 Madagaskar – země chameleonů

Dobrodruh Adam Schmedes se vydává na Madagaskar zdokumentovat život pestrobarevných tropických chameleonů. Pohoří Ardingitra dělí ostrov na východní a západní část. Východní je zavlažována dešti, které přicházejí od Indického oceánu. Je pokrytá bujnou vegetací deštného pralesa. Na západě je počasí chladnější a mnohem sušší. Jih ostrova tvoří skalnatá a suchá krajina, často zde neprší celé měsíce. Je zarostlá suchomilnými bodlinatými křovinami a baobaby a oblíbil si ji chameleon bradavičnatý...

21.00 Nelítostné války hmyzu I (2)

Ve světě hmyzu se odehrávají bitvy každou minutu. Tentokrát se utkají další predátoři.

V deštném pralese jsou rostliny obsypané mravenci krejčíky. Jejich kolonie jsou velmi zajímavé. Jsou rozděleni do několika týmů, kterým vládne královna. Každý nepřítel, který se ocitne v jejich teritoriu, čelí smrti.

Mravenci mají vždy početní výhodu. Štír mramorovaný má zase osten, který produkuje silný jed. Právě pochoduje po větvích, až se ocitne na rostlině mravenců. Jeden z mravenčích obránců se na něj vrhne, ale ihned umírá. Stihne však vystříknout chemickou látku, která slouží jako alarm. Je to signál, že hrozí nebezpečí. Stovky mravenců směřují ke štírovi. Pár jich zabije, ale stále přibývají. Když mu ukousnou jedovatý osten, už se nemůže bránit...

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

 

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama