Magické Maroko. Úžasný dokument od Lonely Planet na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Lonely Planet: Neprobádané cesty
Lonely Planet: Neprobádané cesty

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Lonely Planet: Neprobádané cesty (1)

Maroko. Autoři průvodců Lonely Planet vás provedou po nejkrásnějších místech na Zemi. Podíváte se do států, jako jsou Maroko, Kolumbie nebo Laos. Poznáte tamější obyvatele i pamětihodnosti… Americký dokumentární seriál (2009)

18.5520.00 Znovuzrozená Indie (3)

Indie je zemí mnoha protikladů a paradoxů. Většinu obyvatel měst tvoří dobře si žijící střední třída, zatímco na venkově živoří dvě třetiny Indů na hranici bídy. Tradiční stravování v souladu s vírou narušuje příchod západních fastfoodů a supermarketů. Vedle toho sílí vliv nacionalistů, kteří rozdmýchávají konflikty mezi muslimy a hinduisty. A obří továrna na sny Bollywood otvírá kontroverzní témata jako manželství z lásky či svazky lidí z různých kast, proti čemuž brojí přísné tradice… Německý dokumentární seriál (2008)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Jeruzalém Historie Svatého města (1)

Posvátný pramen. Jeruzalém je mimořádné město, které reprezentuje tři náboženství – judaismus, křesťanství a islám. Bible z něj učinila nejslavnější místo na světě. O Svaté město se v dějinách vedly dlouhé války. Všechna tři náboženství si na něj činí nárok... Britský dokumentární seriál (2011)

21.0022.00 Největší tajemství historie (6)

Zajímá vás, jak to ve skutečnosti bylo s Hitlerovou smrtí, s Romanovci, atomovou bombou či přistáním na Měsíci? Některé události a lidské příběhy vyvolávají stále více otázek než odpovědí. Poznejte největší tajemství naší historie… Americký dokumentární seriál (2007)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama