Má islám "v genech" násilí? Dívejte se dnes večer!

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Násilí v islámském světě je spíš příznakem doby než náboženství...

V první části večera se můžete těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány, později na bloky Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém z nich uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.55: Tajné spolky (2)

Jsou pro ostatní uzavřené, působí v utajení a provádějí prastaré záhadné rituály. Kvůli přísnému slibu mlčenlivosti vznikají legendy o jejich úmyslech vládnout světu. Poznejte pozadí templářských rytířů, iluminátů a tajného řádu, který chrání potomky Ježíše Krista… Německý dokumentární seriál (2014)

18.55: Šifry a konspirace (5)

Svobodní zednáři, tajné bunkry, UFO, spiknutí za zdmi Alcatrazu. Poodhalte roušku tajemství skrytých šifer, symbolů a konspiračních teorií… Americký dokumentární seriál (2013)

Úžasné oceány

20.00 Velká velrybí výprava s Nigelem Marvenem (2)

Neuvěřitelná cesta začíná. Britský zoolog a ochranář přírody Nigel Marven se rozhodl sledovat cestu plejtvákovců šedých od tichomořského poloostrova Baja California v Mexiku, kde rodí mláďata a páří se, až do jejich lovišť v Arktidě. Vzdáleností 8000 kilometrů jde o nejdelší migraci mezi savci naší planety… Britský dokument (2012)

21.00 Dobrodruh na rybách (16)

Kanadský rybář Cyril Chauquet nevydrží chvíli v klidu. Své vášni je ochoten obětovat vše. Vyzkoušejte si spolu s ním rybaření ve všech koutech světa… Kanadský dokumentární seriál (2006)

Odkaz dávných civilizací

22.10 Islám a Západ (2)

Prorok, který změnil svět. Poznejte rozdíly a neustále se vyvíjející vztah křesťanství a islámu. Je možné, že spolu dvě tak odlišná vyznání budou jednou žít v míru? Německý dokument (2009)

23.10 Průkopníci: Ocelové impérium

V 19. století se mezi továrníky Kruppem a Mayerem rozhořel souboj o titul největšího průmyslníka v zemi. Vzájemné soupeření mezi konkurenty však podnítilo rozvoj celého odvětví a objevy řady nových způsobů zpracování kovů… Německý dokument (2012)


Úchvatná říše zvířat

00.15 Veterinář z Bondi Beach II (7, 8)

Doktor Chris Brown je jedním z nejvytíženějších veterinářů v australském Sydney. Poznejte jeho nejzajímavější dobrodružství!

01.15 Martin Clunes: Člověk a pes (2/2)

Dnešní moderní pes je z 99 procent vlk. Před 15 miliony let se v Asii vlci poprvé přiblížili k lidem. Člověk jim nabídl teplo, bezpečí a snadnou kořist, pes mu pomáhal v lovu. Soužitím s člověkem vlk měnil své chování. Pes má sice stejné vlastnosti jako vlk, ale je domestikovaný a nezabíjí pro potravu… Britský dokument (2008)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama