Lvi proti domorodcům. Dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Lví bojovníci
Lví bojovníci

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Egyptská říše (4)

Počátek říše Poznejte historii jedné z nejúžasnějších kultur světových dějin od jejího počátku při spojení Horního a Dolního Egypta, až po vládu Ramsese II. Seznamte se s nejvýznamnějšími faraony i s obdobím krize víry a hledání nesmrtelnosti… Americký dokumentární seriál (2011)


18.55 Vzestup a pád starověkého Říma (4)

Nero. Seznamte se se starověkým Římem v časech, kdy mu vládl Nero, Ceasar či Konsantin. Poznejte doby, kdy v jeho ulicích rostly architektonicky vyspělé stavby, ale lid umíral hladem… Britský dokumentární seriál (2006)

Úchvatná říše zvířat

20.00 Život (10)

Nejvyšší poslání. Fascinující dokument ze života zvířat, který ukazuje jejich každodenní boj o přežití. Poznejte inteligenci delfínů, rychlost šelem, mrštnost tuleňů či šikovnost opic… Britský dokumentární seriál (2009)

21.00 Lví bojovníci

Lvi na území Mbirikani v Keni musejí čelit lovcům kmene Masajů, kteří pro ně představují velkou existenční hrozbu. Kvůli těmto hrdým válečníkům už lvů zbývá jen kolem dvou tisíc. Pokud se tento počet ještě sníží, jejich populace zanikne. Je možné nezákonnému lovu nějak zabránit, když je součástí ctěné masajské tradice? Domorodí stařešinové a náčelníci začínají chápat, že ohrožení lvů je i ohrožením jejich způsobu života. Dokážou vydat zákaz? Vynikající dokument jedinečným způsobem zachycuje zvláštní situaci, kdy jsou domorodci nuceni přehodnocovat vlastní tradice a vztah ke kultovnímu zvířeti.


 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama