Která zvířata mají šestý smysl? Dívejte se dnes!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Včela na plástvi

Středa patří v našem programu dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit nejprve na programový blok Fascinující příroda a poté na oblíbený Drsný svět 

 

Fascinující příroda

20.00 Co se děje v trávě (5)

Před čtyřmi sty miliony let bývala pevnina pustá a bez života. Pak začali první vodní tvorové opouštět moře a zabydlovat se v pravěké vegetaci. Potomci těchto drobných tvorů dodnes žijí pod našima nohama. Hmyz a plži se stali průkopníky suchozemského života a patří k nejrozšířenějším živočichům na planetě… Britský dokumentární seriál (2005)

21.05 Šestý smysl zvířat

Ničivá zemětřesení zabijí každý rok tisíce lidí. Navzdory desítkám let výzkumu však seismologové nedokážou odhalit jejich hrozbu včas. Mohla by s předpovědí zemětřesení v budoucnosti pomáhat zvířata? Německý dokument (2012)

 

Drsný svět

22.10 Do hloubky webu (1)

V říjnu 2011 byl spuštěn černý on-line obchod Silk Road, využívající virtuální měny Bitcoinů a obranné technologie chránící anonymitu. Během pár měsíců se dostal pod hledáček úřadů, především kvůli obchodu s drogami. Poznejte příběh Rosse Ulbrichta, který byl usvědčen z jeho provozování a odsouzen k doživotnímu vězení… Americký dokument (2015)

 

Schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

   
   
   
   
   
   
   
   
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama