Krásná a záhadná. Tajemství Nefertiti odhalíte dnes na ZOOMU

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Busta Nefertiti

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Návrat biblických ran (5)

Deset biblických ran, které seslal Bůh na Egypt, aby faraon propustil izraelity z otroctví, detailně prozkoumá elitní tým vědců. Je to výmysl, nebo k nim skutečně došlo? Dokáže něco takového způsobit příroda? Německý dokument (2007)


18.55 Příběh královny Nefertiti

Poznejte, jaké tajemství skrývá světoznámá busta královny Nefertiti, která byla objevena v roce 1912… Německý dokument (2007)

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Co se děje v trávě (8)

Z vody na souš. Před čtyřmi sty miliony let bývala pevnina pustá a bez života. Pak začali první vodní tvorové opouštět moře a zabydlovat se v pravěké vegetaci. Potomci těchto drobných tvorů dodnes žijí pod našima nohama. Hmyz a plži se stali průkopníky suchozemského života a patří k nejrozšířenějším živočichům na planetě… Britský dokumentární seriál (2005)

21.00 V zemi šakalů

Navštivte s námi v Tanzanii, pozoruhodnou, prastarou a nádhernou krajinu. Ční zde vysoké hory, do země se zařezávají kaňony a rozlehlým údolím dominují podivné skalní formace. Za dešťů ožije zelení a rozzáří se barvami květin. Obrovské krásné stromy poskytují stín zvěři, zlaté světlo vytváří jedinečnou atmosféru. Právě tady žijí i šakali – mistři sebezáchovy, kteří se dokážou skvěle přizpůsobit právě panujícím podmínkám. A když už není možná žádná další adaptace, která by vedla k získání kořisti, přesunou se na nová loviště. Šakali nejsou větší než běžný pes, umí být ovšem jak divokými zabijáky, tak starostlivými rodiči.

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama