Konec plastových kostiček! LEGO chce skončit s neobnovitelnými zdroji!

Konec oblíbených plastových kostiček je blíž, než si myslíte!
lego_movie, hlavní hrdinové

Stavbenice LEGO patří mezi největší fenomény druhé poloviny 20. století. Pomáhá kreativitě, teď se dokonce ve Velké Británii bude LEGOvěda učit na univerzitě. Ale značka má jeden velký problém – ropu.

Tento týden vedení firmy oznámilo, že chce během dalších 15 let investovat asi 150 milionů dolarů do nového materiálu, z něhož by se kostičky měly vyrábět. Měl by být především z obnovitelného zdroje – a ne již z ropy, jak je tomu doposud. LEGO chce také ekologičtěji a úsporněji své výrobky balit – to vše v souladu s environmentální politikou firmy.

Podle majitele společnosti Kielda Kirka Kristiansena by měla jeho firma po sobě zanechat pozitivní dopad na planetu – a ne ji ještě více ničit. Velkou část investice by měl tvořit vznik nového centra pro obnovitelné materiály, které už v příštím roce vznikne v domovském Dánsku a bude zaměstnávat asi stovku osob.

60 miliard kostek!

Do roku 2030 by měly všechny použité materiály pocházet z obnovitelných zdrojů. Už nyní se LEGO snaží o snižování své uhlíkové stopy, používá menší obaly a také investovalo pěknou sumičku do větrných elektráren, z nichž už nyní odebírá elektřinu.

Dnes (vlastně už od roku 1963) se stavebnice vyrábí z odolného plastu jménem akrylonitrilbutadienstyren. Ročně se ho na výrobu 60 miliard kostiček použije kolem 6000 tun…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama