Kdy zabijeme posledního geparda? Dozvíte se to dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Zastřelený gepard

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.55 Technické divy světa (6)

Supertankery, obří mosty, americké raketoplány, kilometrové mrakodrapy nebo japonské rychlovlaky – lidstvo dokázalo pokořit neuvěřitelné technické mety, které se ještě o pár let dříve zdály nedosažitelné… Britský dokumentární seriál (2010)

18.55 Úžasná tajemství vědy (4)

Pravěké mořské příšery. I když se to na první pohled nezdá, dnešní vyprahlá pustina Nevady před mnoha miliony let bujela podmořským životem. Dokazují to fosilní nálezy mnoha různých druhů živočichů... Americký dokumentární seriál (2010)


Ztracený svět dinosaurů

20.00: Jurské bojiště (4)

Napadlo vás někdy, jaká to musela být úžasná podívaná, když se střetli dva obří dinosauři a svedli boj na život a na smrt? Tým vědců provedl důkladné analýzy fosilních pozůstatků a na jejich základě vytvořil počítačové rekonstrukce prehistorických bitek. Ve virtuálním ringu se utkají největší a nejsilnější borci, jací kdy kráčeli po naší planetě… Americký dokumentární seriál (2008)


21.00 Na pokraji vymření (2)

Gepard je ohroženým druhem, který se z afrického kontinentu vytrácí. Jedna ze zooložek se snaží pomoct. Momentálně zachraňuje dehydrovaného geparda. Srdce mu přestalo bít. Uspí ho a převeze do ordinace. Zde se ho podaří stabilizovat. Zároveň mu odebere krev, aby zjistila, jaká je genetická diverzita. Výsledky jsou špatné. Zde žijící gepardi jsou v podstatě příbuzní. Tento problém způsobuje vrozené vady.

U gepardů se vyvinula výborná dispozice pro běh. Na krátkou vzdálenost jsou schopni běžet rychlostí až 100 kilometrů za hodinu. Proto bývají v parcích krmeni z jedoucího auta. Jen tak si zachovají lovecké schopnosti.

Pokud jde o potravu, nejčastější kořistí jsou gazely. Šelmy je musejí chytit co nejdříve, než ztratí rychlost…

 

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama