Kdo mohl za nejhorší ekologickou katastrofu všech dob? Odpověď večer na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Želva v ropě

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Pondělí v něm bude věnováno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady z tematických bloků Volání divočiny a Největší katastrofy. V každém z nich uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Volání divočiny

17.50 Za nosorožci s Nigelem Marvenem

Z původních 300 druhů nosorožců jich přežilo jen pět. Vypravme se za nimi a poznejme i druhy, které dávno vyhynuly… Britský dokument (2006)

18.55 Zápisky lovce krokodýlů III (5)

Harry v ohrožení. Každodenní život v australské zoo je plný nebezpečných dobrodružství. Musí se tu potýkat s hady či krokodýly a snažit se vyváznout bez zranění. Toto umění nejlépe ovládal Steve Irwin… Australský dokumentární seriál (2002)

Blok Největší katastrofy

20.0021.00 Síla živlů (7,8)

Trosečníci v Jižním oceánu Přírodní živly jsou zrádné a vytrestaly už nejednoho nepřipraveného. Nechte se strhnout nejpozoruhodnějšími příběhy ztroskotání, zavalení či uvíznutí… Britský dokumentární seriál (2004)

21.0022.00 Výbuch v Mexickém zálivu

V dubnu 2010 se odehrála obrovská ekologická katastrofa – výbuch ropné plošiny Deepwater Horizon a následný únik ropy do Mexického zálivu. Vedení BP, které vrt patřil, bylo onoho osudného dne na místě spolu s výkonnými řediteli společnosti Trans Ocean, která jim plošinu pronajímala. Ironií osudu tu mimo jiné slavili sedm let bez nehody. Tou dobou už technici zaznamenávali výkyvy tlaku. V deset hodin večer se ozval výbuch a vyšlehly plameny. Začala záchranná mise. Jedenácti obětem už nebylo pomoci. Šestatřicet hodin po explozi se plošina potopila. V dokumentu se dozvíme, jak společnost BP na tragickou událost reagovala a jaké řešení vyjednala vláda USA. Škody se vyšplhaly na 30 miliard dolarů a společnost se stoletou historií neměla daleko k bankrotu…

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama