Kdo jsou zaříkávači bobrů a jak vypadá jejich práce?

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Bobr a dřevo

Můžete se těšit na premiéry dokumentů z bloků nazvaných Zaostřeno na války a Volání divočiny. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zaostřeno na války

20:00 Nejdůležitější bitvy (1)

Souboj o Tichomoří Nejdůležitější bitvy v boji o Tichomoří, korejské válce a arabsko-izraelském konfliktu ve zcela novém světle. Špičkoví vojenští odborníci zanalyzují taktiku a vítězné postupy i ukáží přelomové okamžiky, které rozhodly o vítězi… Americký dokument (2008)

21:10 Nacistický útok na Ameriku

Po zapojení USA do druhé světové války se už v lednu 1942 objevily u amerických břehů první nacistické ponorky. Kdo potopil ponorku U-166 a jak blízko měli Němci k vítězství?

 

Volání divočiny

22:10 Kongo: Řeka extrémů (2)

Řeka Kongo je po Amazonce druhou nejmohutnější řekou a zároveň nejhlubší řekou světa. Pramení v nadmořské výšce 1000 metrů v rozlehlých mokřadech Bangweulu v Zambii, které jsou napájeny 17 řekami… Německý dokument (2014)

23:15 Zaříkávači bobrů

Bobr je nedostižným vzorem pracovitosti. Mění ráz krajiny a odklání vodu tam, kde chybí. Pokud využijeme jejich schopnosti, zasloužíme se o záchranu vody na zemi… Kanadský dokument (2013)

 

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
  
Poznejte nejkrásnější příběhy lidí a zvířat. Tuleně, který se vrátil domů, vzdělaného orangutana, oddaného slona a adoptovaného nosorožce… Britsko-kanadský dokumentární seriál (2013)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama