Kamikaze byli hrdinové. Kontroverzní pohled dnes na ZOOMu

Zaostřeno na války – to je blok, který vás zavede do těch nejstrašlivějších konfliktů všech dob.
FOTO: Wikimedia Commons
FOTO: Wikimedia Commons

Válku asi nechce nikdo zažít, ale stejně nás ty největší válečné konflikty nepřestávají fascinovat. A my vás zavedeme přímo do těch nejděsivějších.

Ať muži, nebo ženy – dnes se máte rozhodně na co těšit. Většina dokumentů je zaměřená na II. světovou válku, ale podíváme se na fenomén válek i z trochu širší perspektivy. A samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na Adolfa Hitlera, tentokrtá se budeme věnovat pokusům o jeho zabití. A že jich bylo! Hezký večer s premiérovými dokumenty na Prima ZOOM!

Tip dramaturga: Odkaz samurajského kodexu bušidó dal ve druhé světové válce vzniknout fenoménu kamikaze. Nasazení japonských sebevražedných letců prosadil v říjnu 1944 admirál Takidžiró Óniši, samotní piloti se ale k tomuto úkolu hlásili dobrovolně. Japonci však nepřinášeli krvavé oběti jen ve vzduchu: hrůzu vzbuzoval také útok lidských vln nazývaný spojenci „útok banzaj“ a jako sebevražedná zbraň bylo vyvíjeno i řízené torpédo typu Kaiten. To vše v seriálu Bojovníci II. světové války. Pavel Němec

 

Chtěli zabít Hitlera (3)
Seriál dokumentuje aktivity, které byly za druhé světové války namířeny proti Hitlerovi. Jen pokusů o atentát proběhlo dvaačtyřicet... Německý dokumentární seriál (2004)

Bojovníci 2. světové války (Gladiators of World War II) (9/13)
Seriál detailně rozebírá elitní bojové jednotky, které se na různých stranách účastnily největšího ozbrojeného konfliktu v lidských dějinách. Dobové záběry i rozhovory s pamětníky divákům přiblíží např. německé Waffen-SS, japonské letce kamikaze, britské „pouštní krysy“, speciální jednotky SAS, australské a novozélandské sbory ANZAC bojující v Libyi…

Bitevní strategie a taktiky
(Battleplan) (9/18)
Jak se vyvíjely moderní válečné strategie v průběhu 20. století, v čem spočívají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kde byly použity a s jakými výsledky? Od první světové války až po invazi do Iráku, od obojživelných operací po guerillový boj. Špičkový seriál pro všechny, kdo se nespokojí s povrchním výkladem – po téhle bitvě může být opravdu každý generál. Seriál zdobí skvělé záběry z akce i přehledná vysvětlující grafika.

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky – tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama