Jeruzalém – město na okraji pouště. Dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Zeď nářků

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Skutečné útěky z vězení (8)

Podívejte se na strhující příběhy skutečných útěků z vězení po celém světě. Pravdivé události jsou mnohdy mnohem dramatičtější než filmová fikce… Americký dokumentární seriál (2010)

18.55 Forenzní vyšetřovatelé II (15)

Neúnavná práce detektivů a forenzních odborníků pomáhá dopadnout viníky závažných zločinů. Jejich vyšetřování je krok za krokem pečlivě zdokumentováno. Uvidíte exkluzivní záběry z policejních kamer, fotografie z míst činu a další záznamy, které normálně vůbec neopustí soudní síň… Australský dokumentární seriál (2005)


Blok Fascinující příroda

20.00 Psi, kteří změnili svět (2)

Původ a vývoj psů. Psi jsou dnes věrnými společníky člověka. Existuje ale více teorií o jejich původu a vývoji z divokého vlka. Za dva tisíce let vznikly stovky plemen, které se přizpůsobily různorodým podmínkám a činnostem. Psi hrají významnou roli ve všech kulturách a mnozí lidé by bez jejich pomoci nepřežili… Americký dokument (2007).

21.00 Pouště (2)

Jeruzalém je postaven na okraji pouště a je městem posvátným pro tři náboženství. Pro židy je centrem země zaslíbené, je zde Šalamounův a Herodův chrám. Věří, že zde bude stát i jejich třetí chrám. Pro muslimy je město místem, odkud Mohamed vystoupal do nebe. Pro křesťany je místem událostí, které daly vzniknout jejich víře. Zde byl Ježíš pokoušen, ukřižován, zemřel tu a opět povstal. Křesťané z celého světa se sem sjíždějí, aby šli cestou, kterou Ježíš kráčel ke svému ukřižování. Poušť je pro muslimy suchá a neúrodná – opak rajské zahrady. Židé očekávají, že poušť rozkvete a zalijí ji prameny.

A Ježíš do této pouště odešel, aby rozjímal o podstatě života. V útesech jsou zbudovány kláštery, které poskytovaly přístřeší všem, kdo chtěli žít v rozjímání a vzdát se světského života. Jsou tu i prosté jeskyně poustevníků. Dnes sem poutníci jezdí autobusy, ale cíl je stále stejný. Casa el Jahud, kde začal Ježíš kázat. Pokřtěn byl v řece Jordán těsně předtím, než se vydal do pouště, kde ho pokoušel ďábel. Křesťané se nechávají křtít ve stejné vodě. Řeka je v těchto místech navíc hranicí mezi Izraelem a Jordánskem a z druhého břehu je hlídána vojskem… Americký dokumentární seriál (2011)


Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

 

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama