Jedno torpédo, 1200 mtvých. Lodní tragédie večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Tajemství parníku Lusitania
Tajemství parníku Lusitania

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také čtvrtky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.50 Jak vznikla Země II (3)

Vydejte se na výpravu geologickou historií Země. Od jejího zformování před 4,5 miliardami let až do současnosti. Prozkoumejte nejhlubší místa na světě, nebezpečné zlomy způsobující zemětřesení, sopky, prastará jezera a další přírodní úkazy...

19.00 Planety (2)

Jiné světy. Seriál BBC je skvělým zdrojem informací o naší sluneční soustavě. Poznejte jednotlivé planety, sledujte jejich fascinující vznik a vydejte se až k počátkům vesmírných výzkumů. Je život i někde jinde než na Zemi? Britský dokumentární seriál (2004)

Zaostřeno na války

20.00 Tajemství parníku Lusitania

Několik klíčových údajů: 7. května 1915, čas 14.10. Jedno torpédo, dvě exploze, osmnáct minut, tisíc sto devadesát osm mrtvých. Muži, ženy i děti. První válečný zločin 20. století. Lusitania, jeden z největších parníků na světě, na trase New York–Liverpool... V době spuštění na vodu, tedy v roce 1906, šlo o největší pohybující se objekt stvořený člověkem. Německá ponorka jej zasáhla torpédem a po dosud nevysvětlené druhé explozi se parník potopil. Za pouhých osmnáct minut vznikla záhada, která dodnes není vyřešena. S majitelem vraku se nyní podíváme sto metrů pod hladinu, kde loď stále leží. Budeme pátrat po příčinách jejího potopení, po tom, kdo nese zodpovědnost za smrt stovek cestujících. Zhlédneme historické záběry, přezkoumáme výpovědi svědků. Sledujte takřka detektivní pátrání ve výjimečném celovečerním dokumentárním speciálu.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama