Je reklama umění? Může být!

Reklama je reklama. Ale může být i povedená a může mít i nějakou hodnotu. Nevěříte?
Video VIP zprávy: Jakub Kohák předal hned dvě ceny Zlatá pecka zástupcům TV Prima

Je to paradoxní, ale v reklamách hrají lepší herci než ve většině filmů. Není divu, že se reklamní spot už dnes považuje za svého druhu umělecké dílo...

Od dnes již legendární reklamy na kávu „Douwe Egberts alias vašutku“ – v níž jako jeden z prvních slavných herců hrál v novodobé České republice Marek Vašut – uplynulo již téměř čtvrtstoletí. V české reklamě se přitom již v době první republiky vystřídaly desítky i těch nejrenomovanějších herců a hereček: Adina Mandlová, Lída Baarová, Theodor Pištěk, Vlasta Burian, Antonie Nedošínská a mnoho dalších… tato slavná herecká jména účinkující v reklamě potvrzují, že reklama nebylo sprosté slovo.

Jak je tomu dnes? Které společnosti a značky sázejí na slavné české celebrity v reklamě? Jak jsou herci hrající v reklamě oblíbení veřejností? Jsou opravdu všichni těmi správnými ambasadory značek a reklamních poselství? 

Připomeňte si české reklamy, kde se objevili známí herci:

Chuck Norris, reklama
Kofola-prasátko, reklama

Douwe Egberts - Reklama s Markem Vašutem (cca 1995)

Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace v rámci soutěže kreativity v reklamě Prima Zlatá pecka ve spolupráci s Hereckou asociací a FTV PRIMA vyhlásila historicky první anketu „O nejoblíbenějšího herce a herečku v reklamě“. Short list reklamních spotů a jmen herců najdete TADY.

Ceny těm nejlepším budou předány 25. února v Klubu Lávka na slavnostním gala večeru Prima Zlatá pecka 2014. Více informací TADY.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama