Jak vypadá život v kyselině? Pravdu poznáte dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Život v extrémních podmínkách: sůl a kyselina - Obrázek 1

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Technické divy světa (1)

Supertanker na zemní plyn. Supertankery, obří mosty, americké raketoplány, kilometrové mrakodrapy nebo japonské rychlovlaky – lidstvo dokázalo pokořit neuvěřitelné technické mety, které se ještě před pár roky zdály nedosažitelné… Britský dokumentární seriál (2010)

18.55 Hledání vědy (3)

Profesor Brian Cox zkoumá přínos britských vědců k celosvětovému rozvoji. Přemýšlí nad tím, zda je pro vědce lepší volnost a radost z poznání, nebo cílený výzkum motivovaný finančním ziskem. Také se zaměří na kontroverzní stránky vědy, jako jsou klonování nebo geneticky modifikované potraviny… Britský dokumentární seriál (2013)


Ztracený svět dinosaurů

20.00: Velkoměsta v pravěku (5)

Vydejte se s námi na prohlídku dnešních velkoměst a podívejte se, jak vypadala před miliony let a kdo je obýval… Americký dokumentární seriál (2009)

21.00 Život v extrémních podmínkách (1)

Jak přežít v kyselině. Na naší planetě existují místa extrémně horká i chladná, kyselá i zásaditá. Nikdo by nepředpokládal, že na nich může někdo žít. Přesto se takoví tvorové zrodili… Francouzský dokumentární seriál (2011)

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama