Jak vydělá Pokemon Go desítky miliard? Hackeři v jeho kódu našli odpověď

Miliardy poputují majiteli hry Pokemon Go...
Tohle je Pokemon Go

Hra Pokemon Go je hit letošního léta, podle posledních zpráv ji používá už více lidí než Twitter a dotahuje se i na populární Candy Crush Sagu… Teprve nyní se ukazuje, jak vlastně její autoři hodlají na popularitě hry vydělat.

Doposud jsou jediným zdrojem zisku mikrotransakce; kdo to myslí se hrou vážně, ten si může dokupovat nejrůznější vylepšení. Určitě to vynáší, ale nový a ten hlavní zdroj příjmů to asi nebude… Jak to je, odhalili novináři z webu Gawker, jimž se podařilo najít programátory, kteří pronikli do kódu hry. A v něm našli informace o tom, že hra bude spolupracovat s řetězcem McDonalds.

Upozornilo na to nejprve několik lidí na Redditu, Gawker pak šel po stopě a ukázalo se, že autoři hry to mají skvěle promyšlené. V jedné, doposud nejmenované asijské zemi bude díky spolupráci firem v každé restauraci McDonalds umístěn jeden pokemoní stadion. Náznaky ukazují na Japonsko, ale jisté to zatím není. Co to pro hráče a hru znamená?

Stadion (v originálu Gym) je zcela klíčové místo, kde probíhají souboje mezi Pokemony. McDonaldy se tak mohou těšit na spoustu dalších návštěvníků – kteří se určitě při duelech něčím malým občerství. Pro hru je to také výhodné, tyto občerstvovny jsou vybaveny silným wi-fi, takže dopřejí hráčům ideální komfort…

Tento obchodní model byl použit už u hry Ingress od firmy Niantic, což je jakýsi předchůdce Pokemon Go. Potenciál je obrovský; jen si představte, že ty nejvzácnější Pokemony budete moci objevit jen v obchodech některých firem…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama