Jak velký je nekonečný vesmír? Odpověď večer na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Orlí mlhovina

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Tajemství věcí kolem nás (5)

Nechte se unést příběhem nejobyčejnějších věcí kolem nás. Poznejte, jak se vyrábějí a jak fungují… Americký dokumentární seriál (2008)

18.55 Jak velký je vesmír?

Posledních dvacet let získávají vědci stále nové informace o pozorovatelném vesmíru. Tedy o oblasti, která je viditelná pomocí teleskopů. Umožnilo jim to vytvořit mapu neuvěřitelné velikosti. Je ale vůbec možné zmapovat celý vesmír? Britský dokument (2012)


Ztracený svět dinosaurů

20.00 Zvířecí armagedon (8)

 V různých geologických obdobích došlo ke katastrofám, které zcela změnily tvář Země a její osídlení zvířecími obyvateli. Pomocí nejmodernějších počítačových efektů přivedeme zpět k životu dávno vyhynulé tvory, vytvoříme prostředí, ve kterém žili, a vysvětlíme si, co vedlo k jejich zániku… Americký dokumentární seriál (2009)

21.00 Lovec monster (3)

Badatel Pat Spain se vydává do exotických koutů světa a pátrá, jestli je něco pravdivého na povídačkách o různých strašidelných bytostech, které se zde zjevují... Americký dokumentární seriál (2011)

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama