Jak udělat z člověka skřeta? Pohled do zákulisí filmové magie

Existuje jen málo zajímavějších oborů než maskér v hollywoodských velkofilmech. Podívejte se na příběh Čecha, který se v něm prosadil.
Tak vypadalo natáčení Narnie

Maskéři měli v Letopisech Narnie extrémně složitý úkol: vytvořit pohádkové postavy. Což znamená přivést k životu něco, co sice neexistuje a nikdy neexistovalo, ale každý divák přesně ví, jak by to mělo vypadat. A protože se Letopisy Narnie natáčely v České republice, pracovali na nich i čeští maskéři.

Jedním z těch, kdo se na výrobě realisticky vypadajících faunů, elfů, skřetů, minotaurů a dalších (ne)tvorů podílel, byl i maskér Jaroslav Šámal, který je zároveň hlavním maskérem našeho seriálu Cesty domů. Na tento úkol by samozřejmě nestačil sám Letopisy Narnie jsou obrovská hollywoodská sága, takže maskérů nakonec bylo přes 70! 

Velikost filmu ještě víc vynikne, když připomeneme, že přibližně stejný byl i počet zbrojířů, rekvizitářů a kostymérů... Nepřekvapí, že celkem našlo ve štábu velkofilmu práci asi 1500 lidí! A jak si vedli maskéři? Podívejte se na video v úvodu článku rozhovor s Jaroslavem Šámalem vás přesvědčí o tom, že to nebyla žádná sranda!

Čtěte také: Brnění a zbraně pro hrdiny Narnie vznikaly v Praze!

Nahlédněte do zákulisí práce maskérů Letopisů Narnie i obrazem:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama