Jak sopka s nevyslovitelným jménem skoro zničila Evropu. Dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Eyjafjallajökull

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Pondělí v něm bude věnováno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady z tematických bloků Volání divočiny a Největší katastrofy. V každém z nich uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Volání divočiny

18.00–19.00 Expedice do divočiny I (2)

Casey Anderson zasvětil celý svůj život divoké přírodě. V aljašské divočině studuje medvědy grizzly. S jedním z nich, Brutem, navázal unikátní přátelství… Americký dokumentární seriál (2010)


19.0020.00 Zápisky lovce krokodýlů I (11,12)

Každodenní život v australské zoo je plný nebezpečných dobrodružství. Musí se tu potýkat s hady či krokodýly a snažit se vyváznout bez zranění. Toto umění nejlépe ovládal Steve Irwin… Australský dokumentární seriál (2002)

Blok Největší katastrofy

20.0021.00 Největší světové katastrofy (4)

Běsnící sopky. Zemětřesení, výbuchy sopek, povodně, laviny, požáry a další ničivé katastrofy. Jaká je jejich historie a jakým způsobem se s nimi dá bojovat? Britský dokumentární seriál (2009)

21.0022.00 Výbuch islandské sopky

V roce 2010 vybuchla na Islandu sopka Eyjafjallajökull neboli „ledovec ostrovních hor“. Druhá erupce vyvrhla sopečný popel do výše několika kilometrů a způsobila výpadek letecké dopravy v severozápadní Evropě. Výbuch tak pocítil celý svět. Expertní tým filmařů z National Geographic vám ukáže, co se děje v sopce před, během a po erupci, a přiblíží vám i největší přerušení letecké dopravy od událostí 11. září. Podle vědců je Eyjafjallajökull nevyzpytatelná. Stačila už roztavit okolní ledovec a možná ovlivní i sousední sopku Katla, která by mohla být ještě nebezpečnější…

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama