Jak se staví dinosaurus? To se dozvíte dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
FOTO: Thinkstock
FOTO: Thinkstock

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také neděle v něm bude tvořena dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.50 Moderní zázraky (15)

Jak moderní společnost využívá technologie a jak ji ovlivnily? Jaké poznatky vedly k objevu velkých technických vynálezů? Americky dokumentární seriál (2005–11)

18.55  Odhalená věda (3)

Velký mráz. Na naší planetě se pravidelně střídají doby ledové s teplejšími obdobími. Je však možné, že by mohlo dojít k náhlé změně klimatu a my byli vystaveni mrazům v nejbližší době? Americký dokumentární seriál (2005)


Ztracený svět dinosaurů

20.00 Když dinosauři vládli světu (5)

Vydejte se do časů, kdy dinosauři vládli světu. Postupně navštívíte všechny světadíly a poznáte, jací tvorové v nich žili v pradávných dobách… Americký dokument (1999)

 

21.00 Jak se staví dinosaurus

Lidé si často myslí, že o dinosaurech už jsme se dozvěděli snad všechno. Navíc se mohou vypravit na nějakou tu výstavu, kde si prohlédnou dinosauří modely, které jsou historicky věrné a „úplně jako živé“. Pravdou ale je, že většina poznatků , a to včetně samotné podoby dinosaurů, jsou smyšlenky, plody fantazie. Nikdy například nebyla nalezena celá lebka tyranosaura. Tento pozoruhodný dokument nám mimo jiné ukáže, jak vědci ze zlámaných kostí zjistili, jak dinosaurus vypadá. A jak podobné problémy a výzvy provázejí celou historii našeho poznávání světa dinosaurů. Od 19. století až po současnost, kdy už vědci dokážou zjistit i to, jakou měl dinosaurus barvu peří.

 

Spletitá a fascinující historie našeho poznávání světa dinosarů, stavba dinosauřího

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama