Jak OPRAVDU zemřel Hitler? Nový seriál startuje na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Hitler odpočívá

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 1000 míst, která musíte vidět, než zemřete (8)

Stejnojmenná kniha se stala inspirací pro pár novomanželů, který cestuje po celém světě a navštěvuje nejzajímavější místa, která stojí za to vidět. Poznejte s nimi starověké památky různých koutů světa, krásu nejvyšších hor, romantiku měst…


18.5520.00 Krásy Evropy se Samanthou Brown (51 + 52)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brown vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody... Americký dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Hitlerův holocaust (5)

"Tento film je odkazem milionů obětí,“ řekl o dokumentárním cyklu Holokaust známý lovec nacistů Simon Wiesenthal. Byl natočen v německé televizi ZDF pod vedením Guida Knoppa, který je podepsán i pod dalšími seriály (Hitlerovi válečníci či Hitlerovi muži). Holokaust – nacistická genocida Židů – patří k největším zločinům dějin. Jen těžko jej lze popsat pouhými slovy. Dochovalo se však překvapivé množství filmových a fotografických svědectví, o něž se autoři cyklu mohli opřít. Díky tomu vznikl tento dokument, který je svědectvím, vzpomínkou i varováním.

21.0022.00 Největší tajemství historie (1)

Hitlerova smrt. Většina dějepisců se zhruba shoduje v názoru, jak se odehrála většina důležitých světových událostí. Přesto však existují příběhy, které dlouhá desetiletí obestírá aura nejistoty a tajemství. Seriál se snaží odhalit, co se vlastně stalo a stát mohlo. Shromažďuje důkazy a často zpochybňuje tzv. oficiální verze. Jsou to případy, kolem kterých se vyrojila řada sporných teorií mezi uznávanými i amatérskými historiky. Zkusme tedy zjistit, které z nich by bylo na místě v učebnicích proškrtat a doslova „přepsat dějiny“. Mezi otázkami, jimiž se v první řadě této dokumentární série budeme zabývat, je například osud Amelie Earhartové, první ženy, která přeletěla Atlantský oceán a záhadně zmizela během letu v roce 1937. Posvítíme si také na mezi ufology tolik oblíbený Roswell, na možnost, že princezna Anastázie přežila vyvraždění rodu Romanovců, nebo na tvrzení, že Adolf Hitler přežil konec druhé světové války.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama