Jak na webu odlišit muže a ženu? Program odhalí dokonce i jejich věk

Nizozemští vědci zjistili, jak na Twitteru odhalit věk a pohlaví – jde to až příliš snadno...
Počítačová učebna

Vědci z jedné univerzity v Nizozemsku vytvořili program, který dokáže stanovit věk a pohlaví uživatelů internetové sítě Twitter. A to jen podle zpráv, které uživatelé na tuto komunitní síť posílají. Informovala o tom agentura AFP. Program se ve věku zatím spletl maximálně o čtyři roky.

Na základě údajů od téměř 3000 uživatelů Twitteru vědci sestavili seznamy slov a vět, které odpovídají různým věkovým skupinám obojího pohlaví. Program pak vezme posledních 200 vstupů uživatele na Twitteru a porovná je se seznamem, řekla Dong Nguyen, která je doktorandkou oboru počítačových věd a na výzkumu se podílela.

"Rozdíl mezi muži a ženami je vlastně velmi stereotypní," dodala. "Muži mluví o fotbalu a ženy o svých nehtech." Pokud jde o věk, tak mladí mají ve zvyku mluvit hlavně o sobě a používat spoustu emotikonů, zatímco starší lidé píší delší slova i věty, vysvětlila.

Facebook jako špion: prozradí o vás úplně všechno

Program, který zatím funguje jen v holandštině, se ve věku pletl maximálně o čtyři roky; u mladších uživatelů byl přesnější. "Zjistili jsme, že jsou větší rozdíly u uživatelů ve věku 15 a 20 let, než u uživatelů ve věku 45 a 55 let," dodala Nguyen.

Vědci nyní chtějí program rozšířit i na další jazyky a přizpůsobit ho i pro další oblíbené internetové servery, jako je například Facebook.

ČTK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama