Hlavní hrdina Vetřelců dávnověku: rozcuchaný tělocvikář z Řecka

Až budete sledovat seriál Vetřelci dávnověku, určitě vás na první pohled upoutá jeden z jeho protagonistů.
Tsoukalos

Podivný rozčepýřený muž s nevyslovitelným jménem, který vidí mimozemšťany za každým rohem – to je Giorgio A. Tsoukalos. Do té doby neznámý člověk, ze kterého udělali Vetřelci dávnověku hvězdu internetu. Parodovanou, posmívanou, ale slavnou…

Pokud budete Vetřelce dávnověku sledovat, měli byste o něm něco vědět. Není historikem, není fyzikem, není dokonce ani vědcem. Ale o mimozemšťanech a jejich údajném vlivu na lidstvo ví víc, než kdokoliv jiný. Je potomkem řeckých emigrantů, ale narodil se a vyrůstal hlavně ve Švýcarsku. Právě tam potkal tamního rodáka, legendárního záhadologa Ericha von Danikena.

Jak už jsme naznačili, Tsoukalos není žádný expert na dějiny. Vystudoval v USA, a to nepříliš prestižní univerzitu se zaměřením na sport a jeho marketing. Nikdy se tomuto oboru ale nevěnoval – byť většina jeho kritiků tvrdí, že většina jeho práce je jen a pouze marketing.

FOTO: NASA

NASA smazala ze svého archivu fotografie UFO. Proč?

Už od studií pracoval pro Danikena, respektive pro jeho švýcarské muzeum. A protože se mu tam dařilo, stal se brzy jeho ředitelem. Muzeu vznešeně nazvanému Center for Ancient Astronaut Research šéfuje už 12 let. A protože je to chlapík snaživý a o záhadách opravdu leccos ví, podařilo se mu dostat do mnoha televizních seriálů, mnohdy i značně prestižních. Objevil se v seriálech kanálů The Travel Channel, The History Channel, Sci-Fi Channel a dokonce i National Geographic Channel.

Okamžik jeho největší slávy ale nastal až roku 2010, kdy se stal jedním z producentů seriálu Ancient Aliens – Vetřelci starověku. Protože se pořad stal okamžitě hitem, stoupala i hvězda Tsoukalose. Jeho excentrický vzhled i radikální, často nepříliš podložené názory a svérázné vystupování vyvolaly samozřejmě i bouřlivou reakci na internetu.

Vtipálci ze serveru 4chan (a později Reddit) vytvořili sérii fotek-memů, kde si z Tsoukalose utahují – a nutno dodat, že velmi zdařile:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama