Génius nebo šílený vědec? Druhá tvář Archimeda dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Archimedes

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50: Indický oceán se Simonem Reevem (3)

JAR, Mozambik, Zanzibar. Slavný britský spisovatel, cestovatel a moderátor Simon Reeve se vydává ukázat život v zemích kolem Indického oceánu. Pojďme ho doprovodit… Britský dokumentární seriál (2012)


18.5520.00 Krásy Evropy se Samanthou Brown (27 + 28)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brown vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody... Americký dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Evropa ve středověku (1)

Evropský středověk máme často zafixovaný jako dobu temna. Mor, inkvizice a další hrůzy jsou ale jen částí celkového obrazu této fascinující epochy. Vydejte se s námi na výpravu do doby rytířských turnajů, šlechty, opevněných hradů a křížových výprav. Poznejte nejdůležitější momenty historie ve čtyřdílném seriálu, který leckomu může opravit mínění o tomto období. Mimo jiné vám tyto dokumenty ukážou, jak byly už před osmi sty lety jasně položeny základní kameny „moderního“ života.

21.0022.00 Druhá tvář géniů (3)

Historie zná mnoho pozoruhodných osobností, ale jen o některých můžeme prohlásit, že byly obdařeny výjimečnou inteligencí, talentem i charismatem. Že šlo skutečně o geniální jedince, kteří zanechali nesmazatelnou stopu. Série se zaměřuje na právě takové „rarity“ světových dějin, a navíc je představuje z nového úhlu. Co skrývali Čingischán, Leonardo da Vinci či Archimedes? Pořad zdobí počítačové triky, díky nimž před námi ožijí například mnohé z Leonardových vynálezů nebo Řecko Archimédovy doby.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama