Fond Neuron rozdal ceny pěti nejlepším mladým českým vědcům

Cena Prima Neuron 2015

Nadační fond Neuron na podporu vědy včera oznámil jména pěti nových držitelů Ceny Neuron pro mladé vědce. Toto ocenění je každoročně udíleno vědcům do 40 let za vynikající vědecké výsledky. Spolu s cenou převzali laureáti šeky v celkové výši 1 250 000 korun jako ocenění jejich dosavadní práce.

Laureáti Ceny Neuron pro mladé vědce 2015:

Společenské vědy – PhDr. Petr Koura, Ph.D.

Medicína – doc. Ing. Jaroslav Hrabák, Ph.D.

Chemie – Dr. Ing. Jan Macák

Matematika – doc. RNDr. Stanislav Hencl, Ph.D.

Fyzika – Mgr. Hynek Němec, Ph.D.

Lucie Výborná, patronka Expedice Neuron, nového projektu, jehož cílem je podpořit realizaci výzkumné expedice, vyhlásila další ročník soutěže o 250 tisíc korun na uskutečnění výzkumné expedice.

 

NF Neuron také ve spolupráci s Prima ZOOM vyhlásil vítěze druhého ročníku soutěže o nejlepší video představující vědu – autoři vítězného snímku představili psychoneuroimunulogii, nový a rychle se rozvíjející vědní obor. Od NF Neuron získali 100 tisíc korun.

Neuron ale nepomáhá pouze zkušeným vědcům s výjimečnými mezinárodními výsledky. Vyhledává i malé/mladé vědce, kteří se teprve rozmýšlejí, kam svou vědeckou dráhu namíří. V pořadí druhým dětským snem bude stáž mladého biochemika Honzy Blahy z Gymnázia Přelouč.

Další informace najdete na webu NEURONu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama