Fantastický život zaříkávačky slonů. V sobotu na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Zaříkávačka slonů
Zaříkávačka slonů

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.55 Hon na čarodějnice

Anglie sedmnáctého století. Na smrt jsou posílány tisíce nevinných žen. Král Jakub je přesvědčen, že jsou čarodějnice… Britský dokument (2012)

18.55 Chrámová hora (2)

Míříme do Jeruzaléma – centra náboženství a nejsvětějšího místa judaismu. Pátrat budeme po Šalamounově ztraceném chrámu. Koluje několik tvrzení, která považují Šalamouna i jeho chrám za fikci a mýtus. Chrámová hora, na níž by se pozůstatky stavby měly nacházet, je největším neprobádaným archeologickým izraelským nalezištěm. Král David byl také mnohými považován za mýtus, ale objev stély v Tel Dan se stal důkazem jeho existence. Nedaleko Betléma byly zase nalezeny důkazy, že se zde odehrál souboj Davida s Goliášem...

Úchvatná říše zvířat

20.00 Zaříkávačka slonů

V thajské džungli žije slon indický již tisíce let. Jen jeho vztah s člověkem trvá 4000 let. Na začátku 20. století žilo v Thajsku přes sto tisíc slonů, dnes je jich ve volné přírodě už jen tisíc a dva a půl tisíce je drženo v zajetí. Slon indický je ohroženější než jeho africký kolega. Afrických slonů je ve světě šest set tisíc, indických pouze čtyřicet. Jejich teritorium se rozkládá mezi Indií a Vietnamem a stále se kvůli expanzi civilizace zmenšuje. Slon indický byl vždy cvičen k práci při těžbě dřeva, v zemědělství a dopravě. Dokáže si zapamatovat na 250 slovních povelů.

21:45 Putování ledního medvěda

Lední medvěd je největším predátorem Arktidy. Sám je však nyní v nebezpečí. Jeho existenci ohrožuje globální oteplování. Přizpůsobí se novým podmínkám, nebo ho čeká vyhynutí? Britsko-americký dokument (2012)

Celé dokumenty z Prima ZOOM si přehrajte zdarma ZDE »

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama