Existuje lidská duše? Nejpodivnější vědecké experimenty uvidíte dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Jak vypadá lidská duše

Také neděle jsou na ZOOMu tvořeny dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.45 Bordelopolis: Města v odpadcích (8)

Velkoměsta se postupně proměňují v obří skladiště plná odpadků. Kapacita skládek často nestačí a odpadky se hromadí všude možně. Podívejte se, kde mají největší bordel… Kanadský dokumentární seriál (2011)

18.55  Temná strana vědy (5)

Candy Jonesová byla jednou z nejpopulárnějších pin-up dívek. V roce 1972 se začne chovat divně. Prožívá prudké změny nálad. Candy se chvílemi chová jako někdo úplně jiný. Také často vypadá nepřítomně. Manžel má o Candy strach, a tak ji nechá zhypnotizovat. Domnívá se, že to jeho ženě pomůže. V hypnóze řekne Candy, že se jmenuje Arlene Grantová a že pracuje pro CIA. Když se Candy probere z tranzu, manžel jí pustí nahrávku toho, co v hypnóze řekla. Postupně v hypnóze popisuje celý příběh Arlene. Prý jí soused navrhl, že by si mohla přivydělat tím, že doručí dopis dr. Jensenovi. Jensen pak Arlene zhypnotizuje. V té době provádí CIA testy s hypnózou, chtěli tak provádět brainwashing. V roce 1972 tato informace byla stále přísně utajena, takže to mohl vědět jedině někdo ze CIA. Candy ale měla drsné dětství a je možné, že trpěla schizofrenií. Své druhé já si tak mohla vytvořit, aby unikla realitě.


Ztracený svět dinosaurů

20.00: Úsvit oceánu (1)

Oceány pokrývají dvě třetiny zemského povrchu a odlišují tak Zemi od ostatních vesmírných těles. Bez nich by naše planeta byla jen kamennou pouští. Navzdory této skutečnosti byla dosud prozkoumána přibližně jen desetina všech oceánů... Německý dokumentární seriál (2010)

21.00: Svědectví zapsaná v kameni (4)

S výpravou francouzských archeologů zamíříme do starověkých center v Mezopotámii, Egyptě, Římě a na dalších místech. Díky počítačovým rekonstrukcím zjistíme, jak asi vypadala během let své největší slávy, a projdeme se i jejich současnými pozůstatky… Francouzský dokumentární seriál (2006)

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama