Evoluční nádheru přírody si užijete v sobotu na Prima ZOOM!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Novorozená šimpanzí dvojčata - Obrázek 2

Můžete se těšit na premiérové dokumenty z bloků nazvaných Úchvatná říše zvířat a Odkaz dávných civilizací. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Úchvatná říše zvířat

20:00 Charles Darwin a strom života

Obrovská rozmanitost druhů na Zemi kdysi zaujala i mladého přírodovědce Charlese Darwina, který si všiml, že jednotlivé druhy nezůstávají neměnné, nýbrž se postupně vyvíjejí v souvislosti se změnami podmínek v okolním světě… Britský dokument (2009)

 

21.10: Netradiční zvířecí přátelství IV (2)

I mezi zvířaty mohou vzniknout naprosto nepravděpodobná přátelství. Podívejte se, které druhy spolu ve většině případů soupeří, nyní však tvoří nerozlučný pár… Americký dokument (2015)

 

Odkaz dávných civilizací

22.05 Jak se stavěla starověká města (2)

Atény Profesor Andrew Wallace-Hadrille z cambridgské univerzity zkoumá, jakým způsobem vznikala dvě z nejvýznamnějších měst starověku – Atény a Řím… Britský dokument (2015)

23.05 Krvavé příběhy Evropy (1)

Vraždy Od pravěku až po druhou světovou válka byla evropská historie plná násilných zločinů a krvavých bitev… Britský dokumentární seriál (2013)

 

 

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

    
     
     
     
     
     
     
     
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama