Drsní, krutí, geniální: Vikingové dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Svět Vikingů
Svět Vikingů

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Svět Vikingů (1)

Tajemství vikingských lodí Poznejte běžný život skandinávských mořeplavců, kteří byli proslulí svými loupeživými výpravami… Americký dokumentární seriál (2003)

18.55 Kdo napsal Nový zákon? (2)

Jak se Nový zákon, soubor mnoha různorodých textů, měnil v průběhu staletí? Badatelé zkoumají původ a proměny jednotlivých pasáží druhé části knihy knih… Britský dokument (2003)

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Ushuaia - výpravy do divočiny (1)

Křišťálový svět. Nicolas Hulot nás zavede za krásami, které běžný člověk nemá šanci nikdy spatřit. K úžasným sádrovcovým krystalům obrovských rozměrů v hlubinách hory Naica, podzemní vodní síti, která se stále mění, i do dosud neprozkoumaných hlubin oceánu. Vyrazíme k přírodním lidem, projdeme se po Islandu a poznáme tajemství Mozambického průlivu… Francouzský dokumentární seriál (2009)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama