Dobrodružný i dojemný. Život mezi šelmami dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Úsměv levharta

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Zločiny za hranou (8)

Zločiny, které se opravdu staly, a skutečné vyšetřování. Poznejte, kdo a proč zavraždil prostitutku u španělského pobřeží, kdo zavinil násilnou smrt tří lidí na výsostném území Vatikánu a kdo se nechal k zabíjení inspirovat vlastním románem… Americký dokumentární seriál (2011)


18.55 Prvních 48 hodin (13)

Nahlédněte do práce detektivů v prvních 48 hodinách vyšetřování těch nejzávažnějších zločinů. Pokud se v tomto termínu nepodaří najít stopu nebo nějaké vodítko, šance na dopadení pachatele se rychle zmenšuje… Americký dokumentární seriál (2004)


Blok Fascinující příroda

20.00 Na jih Číny s Nigelem Marvenem

Čínská provincie Jün-Nan je království zvířat – a oblíbený Nigel Marven se rozhodl nás s některými jeho obyvateli seznámit. Vyskytuje se zde přes 50 % čínské flóry a fauny. Oficiální text distributora: Krásně natočený dokument je oknem do fascinujícího světa, v němž Marven sleduje a zkoumá téměř vyhynulá zvířata. Nigel putuje mezi vrcholy nejjižnější čínské provincie Jün-Nan, aby se setkal s řadou prazvláštních tvorů. Langur Bietův žije ve vyšších polohách než jakýkoli jiný primát s výjimkou člověka, zatímco gibon hulok patří k nejohroženějším primátům na Zemi. Dále uvidíme úchvatné želvy, nádherné hady, pandy červené v bambusových hájích, velemloky, kteří jsou stejně dlouzí, jako je Nigel vysoký, i vzácné zelené pávy, jež inspirovali proslulý čínský paví tanec.

21.00: Život mezi šelmami

Beverly a Dereck Joubertovi jsou filmaři a badatelé spolupracující s National Geographic. Již 30 let sledují velké šelmy v Africe. Jejich nejnovějším projektem je několikaroční sledování levhartí samičky v srdci Okawanga. Poprvé se s mládětem, které dostalo jméno Legadema, setkávají ve věku několika dnů, kdy je ještě zcela závislé na své matce. Ohrožují je nejen jiní predátoři, ale třeba i paviáni, pro které je levhartí mládě vítanou kořistí. Když Joubertovi Legademu vystopují po půl roce, stále ještě zůstává s matkou a oni můžou pozorovat, jak si spolu láskyplně hrají. To je ovšem stále jen začátek tohoto úžasného skutečného příběhu o podivuhodném vztahu dvou badatelů a nádherných velkých „koček“.


Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama