Dobrodružná výprava do neprostupných Pyrenejí. V sobotu na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Krásy divokých Pyrenejí
Krásy divokých Pyrenejí

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Starověké objevy III (2)

Poznejte překvapivě vyspělé technologie dávných dob. První starověké počítací stroje, předchůdce robotů či dávné způsoby konstrukce lodí… Britský dokumentární seriál (2002)

 

18.55 Záhadné postavy dějin II (2, 3)

Chcete se dozvědět víc o legendárních postavách minulosti? Zda a jak skutečně žil Robin Hood či král Artuš? Kolik pravdy je za příběhem Rasputina a Johanky z Arku? A co skutečně předpověděl Nostradamus? Britský dokumentární seriál (2009)

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Krásy divokých Pyrenejí (1)

Symfonie barev Indiáni Čerokíové žili v souladu s přírodou v Apalačských horách, ale kvůli příchodu trhu s kožešinami a nástupu farmářů i osadníků byla tato příroda málem zničena. Naštěstí k tomu nedošlo, a tak jsou tyto miliardu let staré hory opět domovem nejen medvědů, poletuch a vysoké zvěře, ale i různých druhů obojživelníků a rostlin… Rakouský dokument (2005)

21:45 Apalačské pohoří: Nekonečné lesy

Indiáni Čerokíové žili v souladu s přírodou v Apalačských horách, ale s příchodem osadníků a kvůli rozvoji trhu s kožešinami byla tato příroda málem zničena. Naštěstí k tomu nedošlo, a tak jsou tyto miliardu let staré hory opět domovem nejen medvědů, poletuch a vysoké zvěře, ale i různých druhů obojživelníků a rostlin… Rakouský dokument (2005)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama