Do hlubin záchodů. Výprava století dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Průsvitná toaleta

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 1000 míst, která musíte vidět, než zemřete (4)

Stejnojmenná kniha se stala inspirací pro pár novomanželů, který cestuje po celém světě a navštěvuje nejzajímavější místa, která stojí za to vidět. Poznejte s nimi starověké památky různých koutů světa, krásu nejvyšších hor, romantiku měst…


18.5520.00 Krásy Evropy se Samanthou Brown (41 + 42)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brown vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody... Americký dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Ostrov pokladů Robinsona Crusoea

Roku 1704 byl skotský námořník Alexandr Selkirk potrestán za pokus o vzpouru a vysazen na osamělém ostrově v Pacifiku. Tam pak strávil následující čtyři roky. Jeho příběh se stal předlohou slavného románu. V roce 1966 se kruh uzavřel, když byl ostrov oficiálně pojmenován právě podle fiktivního hrdiny. S mezinárodním týmem badatelů odhalíte, že měl tento kouzelný kus země bouřlivou minulost a skrývá mnohá tajemství. Po staletí sloužil jako skrýš pirátů a dobrodruhů, španělských konkvistadorů či anglických bukanýrů, kteří do místní půdy zakopávali uloupené zlato, stříbro a diamanty. A říká se, že tu jeden velký poklad stále čeká na objevení…


21.0022.00 Záchody: Neznámá historie

Je to problém starý jako sama civilizace. Objevuje se jako nevyřčená otázka na stránkách každé knihy o životě našich předků. Záchod. V jedinečném dokumentu konečně poznáte historický vývoj toalet od dob starodávných civilizací až po současnost. Procestujete svět od Číny přes Indii a Španělsko až po Británii a zjistíte, jaké jsou hygienické návyky různých kultur a národů. Ať už půjde o dávné římské latríny nebo přísliby záchodů budoucnosti, tento pořad vás zasvětí do tajů civilizačního výdobytku, který všichni používáme, ale o němž často víme jen velmi málo.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama