Dnes na ZOOMu uvidíte nejlepší dopravní letadlo světa! Poznáte, jaké to je?

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Boeing 747: Revoluce v oblacích
Boeing 747: Revoluce v oblacích

Také neděle jsou na ZOOMu tvořeny čtyřmi programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.55 Boeing 747: Revoluce v oblacích (1/2)

V létě roku 1965 se při rybaření na Aljašce setkali majitel společnosti Pan Am a šéf Boeingu. 13. dubna následujícího roku byla vyjednána první zakázka na 25 letadel a doposud nevídaný projekt na výrobu kolosálního Boeingu 747 dostal zelenou… Britský dokument (2014)


18.55 Hranice vnímání

Všude kolem nás obklopují záhadné světy, které jsou před námi ukryty díky své velikosti. Nevnímáme je, protože jsou příliš malé, nebo velké. Nyní do nich můžeme nahlédnout pomocí technologií, které posunují hranice pěti lidských smyslů a otevírají nám brány do podivných paralelních světů… Rakouský dokument (2001)

Život naostro

20:00 Truckem po světě: Himálaj (8)

Nástrahy velehor. Trojice řidičů se chystá utkat s krkolomnými horskými silnicemi. Veteráni ledových tras se přesvědčí, že nejen úzké cesty nad propastmi, ale i chaotický provoz v Indii může být velkou překážkou… Americký dokumentární seriál (2010)

21.05 Jak přežít na Aljašce (6)

Arktická bitva Hluboko v aljašské divočině začíná tvrdý souboj čtyř týmů. Týmy plné drsňáků riskují své životy, aby získaly titul o přežití v drsné přírodě… Americký dokument (2013)

Volání divočiny

22.10 Frank z džungle III (8)

Španělský zoolog a herpetolog Frank cestuje po světě a odhaluje taje svých oblíbených tvorů. Podívejte se, kteří k nim patří. Poznejte způsob práce jednoho z následovníků Steva Irwina… Španělský dokumentární seriál (2010 - 2012)

23.10 Masožravec II (5, 6)

Vysoké nebe, široká krajina: Krocani v Montaně Vydejte se na výpravu do divočiny s dobrodruhem, lovcem a spisovatelem Stevenem Rinellou. Naučí vás, jak vystopovat a ulovit zvíře pomocí různých technik. Ovšem není to žádný sběratel trofejí, každou část úlovku se snaží i zpracovat… Americký dokument (2012)

 

Největší katastrofy

00.20 Zuřící Země III (13)

Průvodce pořadem, lovec tornád George Kourounis, vyráží spolu s dalšími lovci za bouřemi, tornády, blesky a jinými úkazy na obloze, aby je mohl natočit a vyfotit. Některé záběry ho málem stály život… Kanadský dokumentární seriál (2007)

01.20 Počasí navzdory (11-13)

Pohřbeni zaživa Meteoroložka a kaskadér testují hranice lidského přežití v krizových podmínkách. Co všechno člověk dokáže v největším ohrožení? Poznejte, jak se zachránit při pádu laviny, v hořícím domě či potopeném autě… Americký dokumentární seriál (2010)

 

Vysílací schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

   
   
   
   
   
   
   
  

Jenisej: Řeka vyhnanců

O pořadu

Jenisej je největší řeka Sibiře, dlouhá přes 4000 km. Začíná u mongolských hor a končí v chladném moři na severu Ruska. Na její hladině se zrcadlí tragické příběhy statisíců obětí Stalinovy éry, které byly nuceni žít v její blízkosti v pracovních táborech… Německý dokument (2011)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama