David Attenborough se vrací na ZOOM: V sobotu s Počátky života!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Počátky života

Můžete se těšit na premiérové dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

18:15 Zázraky starověku (10)

Jak přemisťovat hory Jak se dokázali Římané vzepřít gravitaci a převést přes hory milióny litrů vody? Jak dokázali starověcí Egypťané přemisťovat obří obelisky? Na tyto a další otázky hledají odpovědi přední světoví vědci… Americký dokumentární seriál (2012)

19.05 Historická Akta X (13)

Turínské plátno a chrám hvězdných bohů Poznejte největší záhady historie. Rozluštěte spolu s tvůrci záhadu Turínského plátna, šifru Mony Lisy, incké uzlové písmo či tajemství mumie z rašeliniště… Americký dokumentární seriál (2011)


Úchvatná říše zvířat

20:00 David Attenborough: Počátky života (1)

Vznik života David Attenborough pátrá po počátcích života na Zemi. Z nejstarších fosilií skládá pomocí nejmodernější technologie podobu prvních žijících tvorů na naší planetě... Britský dokumentární seriál (2010)

21.05 Mezi slony (2)

Sloní sirotčinec Keňa je jednou z nejkrásnějších zemí Afriky a také zemí slonů. Pro opuštěná mláďata zde místní zoologové založili sloní sirotčinec… Německý dokument (2011)

 

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

    
     
     
     
     
     
     
     
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama