David Attenborough na ZOOMu – už ve středu večer!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
David A.

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Zrozeni k zabíjení? I (6)

Ivan Milat se stal nejznámějším australským sériovým vrahem. Mezi roky 1989 a 1992 unesl, okradl, znásilnil, mučil a zabil 7 turistů, jejichž těla ukryl v lese jižně od Sydney. Austrálie tak rychle přišla o pověst jedné z nejbezpečnějších zemí, kde bylo oblíbeným způsobem cestování stopování. Ivan Milat se narodil roku 1944 v chudé dělnické rodině jako 5. ze 14 dětí. Neměl příliš rodičovské lásky a již v dětství projevil násilnické sklony. Rodiče se často hádali a otec se také choval násilnicky. Sestra mu během dětství zemřela při bouračce, Ivan ji držel v náručí, když upadla do bezvědomí, ze kterého se již neprobrala.

18.55 MacIntyre: Nejdrsnější města světa (8)

Slavný investigativní reportér Donal MacIntyre zasvětí diváky do nebezpečí číhajících v podsvětí měst, která patří k turisticky nejnavštěvovanějším na světě. V Paříži hrozí rasové nepokoje, v Istanbulu se obchoduje s drogami, v Mexico City dochází k únosům. A jaké nebezpečí se skrývá v Praze?


Blok Fascinující příroda

20.00 Království rostlin (4)

Rostliny v tropech si časem osvojily neuvěřitelné vlastnosti nutné k přežití. Jak významný je jediný druh pro životaschopnost celého pralesa? Jak se jednotlivé druhy brání před vetřelci, rozmnožují a přežívají i v těch nejdrsnějších podmínkách? Britský dokumentární seriál (2012)

 

21.00 Nelítostné války hmyzu I (6)

Některé druhy hmyzu žijí osamocený život a některé žijí v koloniích. Mezi takové druhy patří i mravenci skákaví. Nejen, že mají velkou početní výhodu, ale mají i ostrá kusadla a jedový dráp na konci těla. A ještě umí skákat. Sami se živí nektarem, ale jejich larvy potřebují živočišnou bílkovinu. Naproti tomu pavouk maloočka je velmi nebezpečný. Má silné jedové drápy, silné nohy, výborný zrak a je rychlý. Když se ocitne poblíž mravenčí kolonie, schyluje se k válce. Jeden z mravenců na něj skočí a je ihned zabit. Stihne ale vyslat poplach. Ostatní mravenci běží na místo. I přes hodně obětí se nevzdávají a zasazují pavoukovi několik žihadel, kterým se do jeho těla dostává jed. Za chvíli je maloočka zcela paralyzována.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

 

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Po jakých mužích ženy nejvíc touží? Známe odpověď

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama