Čtvrtek na ZOOMu: výprava do hlubin vesmíru plus záhady válek

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Odhalený vesmír

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také čtvrtky v něm bude tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

18:00 Úžasná planeta 1/3

Zrození z ohně Oheň, láva, oceány i další ničivé síly přírody stojí za vznikem našeho života, ale přinášejí i řadu nebezpečí pro dnešní svět. Může nás to, co nás stvořilo, i zahubit? Americký dokumentární seriál (2006).

19: 00 Odhalený vesmír I (1)

Mimozemský kontakt Objevte tajemství vesmíru. Jsme v něm sami? Kde jsou jeho nejvzdálenější hranice? Hrozí nám srážka s asteroidem? A jak souvisejí pozemské katastrofy s vesmírem? Americký dokument (2009)


Zaostřeno na války

20:00 Wehrmacht (4)

Armádu nacistického Německa tvořilo na osmnáct milionů vojáků. Jaká byla jejich role ve druhé světové válce? Poznejte wehrmacht z pohledu řadových vojáků, důstojníků a generálů i z pohledu jeho obětí… Britsko-německý dokumentární seriál (2007)

21:00 Bitevní strategie a taktiky (14)

V moderních válkách se používají různé taktiky a strategie. Představme si jejich vývoj a neustálé zdokonalování… Britský dokumentární cyklus (2004)

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama