Čtvrtek 7.února: Dnes ZaZOOMujeme na války

A je tu další blok, který jsme na Prima ZOOM ještě nevysílali - jmenuje se Zaostřeno na války.
FOTO: Thinkstock
FOTO: Thinkstock

Válku asi nechce nikdo zažít, ale stejně nás ty největší válečné konflikty nepřestávají fascinovat. A my vás zavedeme přímo do těch nejděsivějších.

Dnešní blok je sice asi víc zaměřený na mužské diváky, podle reakcí divaček na Hitlerovu tahnou stíhačku jsme ale pochopili, že tato část dějin baví i ženy. Ať muži nebo ženy - dnes se máte rozhodně na co těšit. Většina dokumentů je zaměřená na II. světovou válku, ale podíváme se na fenomén válek i z trochu širší perspektivy. Hezký večer s prémiovými dokumenty na Prima ZOOM!

Tip šéfredaktora:               Hitlerovy válečníky sice dělal můj oblíbený historik Guido Knopp, ale stejně bych dns raději doporučil Bitevní strattegie a taktiky. Vidět a pochopit souvislosti mezi válkami a jejich vývoj napřič časem? Tohle jiné dokumenty nemají.               Tomáš Karlík Hitlerovi válečníci (Hitler's Warriors) (1/6)
Rommel, Keitel, Paulus, Udet, Canaris, Manstein – to je šestice Hitlerových generálů, na niž se zaměřuje oceňovaný dokument z dílny Guida Knoppa, proslulého experta na problematiku Třetí říše. Každý z Hitlerových válečníků představoval odlišný typ osobnosti, každý se se zločinným režimem zapletl jinak. V prvním díle je představen Wilhelm Keitel - polní maršál a náčelník Hitlerova generálního štábu, úslužně plnící Führerovy příkazy.  

Bojovníci 2. světové války (Gladiators of World War II) (1/13)
Seriál detailně rozebírá elitní bojové jednotky, které se na různých stranách účastnily největšího obrojeného konfliktu v lidských dějinách. Dobové záběry i rozhovory s pamětníky divákům přiblíží např. německé Waffen-SS, japonské letce kamikaze, britské „pouštní krysy“ , speciální jednotky SAS, australské a novozélandské sbory ANZAC  bojující v Libyi…

Bitevní strategie a taktiky
(Battleplan) (1/18)
Jak se vyvíjely moderní válečné strategie v průběhu 20. století, v čem spočívají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kde byly použity a s jakými výsledky? Od první světové války až po invazi do Iráku, od obojživelných operací po guerrilový boj. Špičkový seriál pro všechny, kdo se nespokojí s povrchním výkladem - po téhle bitvě může být opravdu každý generál. Seriál zdobí skvělé záběry z akce i přehledná vysvětlující grafika. První díl je zaměřen na blitzkrieg, tj. bleskovou válku.

Anketa

Na jaký pořad na ZOOMu se 7. února těšíte nejvíc?

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky - tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama