Co vypovídají o hráčích jejich herní přezdívky? Vědci z nich poznají, kdo je psychopat!

Jak poznat ve hře psychopata? Vědci na to našli překvapivě jednoduchý recept!
Rage!

Lidé na internetu, a platí to i v online hrách, často žijí z výhod anonymity. Pod vlastním jménem ve hrách jako DOTA, LOL nebo Counter-Strike nevystupuje prakticky nikdo. Ale co o člověku vlastně jeho přezdívka vypovídá? Překvapivě hodně…

Tým psychologa Alexe Wada z University of York se nad tímto tématem zamyslel a rozhodl se ve spolupráci se společností Riot Games (provozující asi nejúspěšnější online hru dneška League of Legends) ověřit, jaký je vztah mezi herní přezdívkou (nickem) a tím, jaký je hráč člověk. Výsledky byly nečekaně přesné.

Autoři si všimli, že výrazné množství hráčů používá při tvorbě svých nicků silně anti-sociální výrazy: rasistické, vulgární a sexuální pojmenování, jimiž by se v reálném životě určitě nechlubili. „Jaký typ člověka by se označil něčím takovým, ptali jsme se,“ popisuje Dr. Wade vznik studie.

To je DOOM

Lékaři objevili zbraň proti depresi: počítačové hry!

Jedním z nejčastějších jmen jsou v LOL ta s kombinací čtyř čísel: vypadá to, že označují rok narození. Wade, který měl od Riotu přístup k osobním údajům hráčů, potvrdil, že tomuto se dá většinou věřit – hráči v tom téměř nikdy nelžou. Náročnější bylo zjistit, jak stanovit, které lidské vlastnosti se ve hře projevují. Wadův tým vycházel ze systému, v němž Riot umožňuje nahlašovat hráče porušující slušné chování – tzv. reporting.

Z toho mohli posoudit, který typ hráčů nejčastěji uráží ostatní, který zahazuje anebo schválně kazí hru a další podobné asociální chování. Pak už bylo snadné porovnat obě databáze a zjistit, že pravda je očividná.

Nejagresivnějšími hráči jsou mladí lidé, kteří mají špatnou kontrolu and svým chováním a nemají ještě vytvořený hodnotový žebříček, který by jim stanovil, že (ne)úspěch ve hře není důležitý. U starších hráčů je tomu přesně naopak.

Stejný vztah se ukázal také u přezdívek: opravdu ti, kdo měli asociální, rasistický, sexuální nebo urážlivé přezdívky, projevovali ve hře více negativních lidských vlastností a patřili mezi nejčastěji nahlašované hráče…

Notorický hráč...

Mladí Češi jsou deformovaní. Ničí je hlavně počítačové hry a pornografie, tvrdí psycholog

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama