Co se děje v trávě? Pravdu poznáte v sobotu na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Co se děje v trávě
Co se děje v trávě

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Návrat biblických ran (2)

Otrávená voda Deset biblických ran, které seslal Bůh na Egypt, aby faraon propustil izraelity z otroctví, detailně prozkoumá elitní tým vědců. Je to výmysl, nebo k nim skutečně došlo? Dokáže něco takového způsobit příroda? Německý dokument (2007)


18.55 Vzestup a pád starověkého Říma (5)

Nero. Seznamte se se starověkým Římem v časech, kdy mu vládl Nero, Ceasar či Konsantin. Poznejte doby, kdy v jeho ulicích rostly architektonicky vyspělé stavby, ale lid umíral hladem… Britský dokumentární seriál (2006)

Úchvatná říše zvířat

20.00 Co se děje v trávě (2)

Z vody na souš. Před čtyřmi sty miliony let bývala pevnina pustá a bez života. Pak začali první vodní tvorové opouštět moře a zabydlovat se v pravěké vegetaci. Potomci těchto drobných tvorů dodnes žijí pod našima nohama. Hmyz a plži se stali průkopníky suchozemského života a patří k nejrozšířenějším živočichům na planetě… Britský dokumentární seriál (2005)

21.00 Klokaní mafie

Klokan je pro mnohé roztomilým symbolem Austrálie, ale v hlavním městě začíná být velmi nevítanou návštěvou, která bývá mnohdy agresivní. V tomto dokumentu, který skvěle doplňuje sérii Klokaní chaos, budeme pozorovat samici Madge a jejího syna. Oba patří k novému druhu – jsou to „městští klokani“. Chodí pít a jíst mezi lidi. Jak uvidíte, je to často nelehké soužití. Městští klokani například nemají strach z aut, což se jim často stává osudným. Ukazuje se ale, že se přizpůsobují životu s lidmi čím dál lépe…


 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama