Co ještě skrývají tajemné sochy Velikonočního ostrova? Uvidíte v sobotu na ZOOMu?

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Studánky a potoky vyschly. Lidé vyhubili veškeré ostrovní ptáky, i hlemýždě...
Studánky a potoky vyschly. Lidé vyhubili veškeré ostrovní ptáky, i hlemýždě...
Thinkstock

Můžete se těšit na premiérové dokumenty z bloků nazvaných Úchvatná říše zvířat a Odkaz dávných civilizací. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Úchvatná říše zvířat

20:00 Svět plazů a obojživelníků (4)

Chladnokrevná fakta S termokamerami a nejmodernějšími technologiemi odhalíme unikátní svět málo prozkoumaných živočichů… Britský dokumentární seriál (2008)

 

21:10 Dravci Jižní Ameriky (5)

Jaguár Afrika má svou velkou pětku. Pět velkých zvířat, která jsou symboly tohoto kontinentu. Ale jaká zvířata by měla být symbolem Jižní Ameriky? Seznamte se s jaguárem, anakondou, medvědem brýlatým, vydrou a mravenečníkem… Německý dokumentární seriál (2012)

 

Odkaz dávných civilizací

22.05 Velikonoční ostrov: Tajemství ztraceného světa (2/2)

Velikonoční ostrov je neodmyslitelně spojen s velkolepými kamennými sochami, které ho stráží. Je ukazován jako příklad pádu civilizace následkem rozsáhlé ekologické katastrofy, která vedla k hladomoru, válce a téměř i k vyhynutí populace... Britský dokument (2013)


23.05 Americká 60. léta (10)

Vzestup televize V 60. letech měla každá americká rodina televizi, což naprosto změnilo kulturu. Televize bavila, informovala i otevírala ožehavá témata. Historie USA očima televizních kamer... Americký dokumentární seriál (2014)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

    
     
     
     
     
     
     
     
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama