Číňan pašoval vzácné bílé tygry, měl pro to neuvěřitelnou výmluvu!

Tygra pozná každý a bílého tygra… pozná i policista.
Bílý tygr - bílý skvost mezi šelmami

Policie na jihu Číny zadržela na konci minulého týdne muže, který v kufru svého osobního automobilu převážel nelegálně a v mrňavých klecích tři koťata vzácných bílých tygrů. Při zadržení se muž vymlouval, že je našel na ulici a považoval je za obyčejné dospělé kočky. To mu policie pochopitelně neuvěřila a pašerák putoval do vězení.

Policisty v prefektuře Chu-čou při běžné kontrole zaujal podivný zápach vycházející z automobilu. V kufru pak našla tři podvyživené kočky. Ačkoli policisté nebyli experti na šelmy, tak na první pohled rozeznali, že se nejedná o obyčejné kočky, jak tvrdil přistižený muž. Přivolaný biolog je pak správně identifikoval jako bílou formu tygra bengálského. Pašerák poté přišel s další výmluvou – tvrdil, že je ošetřovatelem v zoo, odkud tygříky transportuje do jiné zoologické zahrady. Nebyl však schopen doložit své vyprávění jediným důkazem. Skončil ve vězení a tygřata v zoologické zahradě...

Tato historka sice působí docela vtipně, dokazuje však velmi smutnou situaci, která v Číně panuje. Tygří orgány jsou totiž velmi vyhledávanou součástí tzv. tradiční čínské medicíny. Z tygra se v tomto nevědeckém lékařském systému využije prakticky všechno: svaly, varlata, kosti, tuk i vousy. Všechny jen čistě ze symbolických důvodů – tygr je silné zvíře, proto má mít vše z něj velkou léčebnou sílu...

V Číně žije ve volné přírodě asi padesátka volně žijících tygrů čínských, v současné době zřejmě nejohroženějšího druhu tygra vůbec. Protože je v zemi logicky nedostatek tygrů pro „léčení lidí“, vznikl zde obrovský byznys s pašováním mrtvých i živých tygrů a jejich částí. Nejčastěji se sem dovážejí z Ruska, Thajska a Indie, je vcelku jedno, o jaký tygří druh se jedná… Mezinárodní obchod je samozřejmě v přímém rozporu s mezinárodní konvencí známou pod zkratkou CITES ( Convention on International Trade in Endangered Species).

Obecně je likvidace tygrů pro „lékařské“ účely v Asii a Číně zejména poměrně velkým problémem bez ohledu na fakt, že vědecké důkazy fungování tygřích vousů na zvýšení potence tak nějak… chybí.

Text MK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama